تاثیر بک لینک در سئو

در این مقاله به تاثیر بک لینک در سئو میپردازیم. جمله" ساختار لینک ازبین رفته است" ، جمله ای است که شاید طی چند هفته و یا ماه اخیر از زبان چندین مدیر عامل شنیده باشید. صحت دارد که بهینه سازی موتور جستجوگر دستخوش تغییرات زیادی شده است. اما آیا لینک ها واقعا دیگر مهم نیستند؟ یا برخی افراد اشتباه می کنند؟

لینک ها نشانه درجه بندی (رنکینگ) بسیار مهمی برای گوگل هستند. آن ها آنقدر مهم هستند که گوگل تلاش زیادی دارد تا لینک های خراب را کشف کند.

لینک های خودکاری که درگذشته به وب سایت تان کمک می کردند امروزه سایت تان را جریمه می کنند. ایجاد خودکار لینک ها بصورت کلی و توده ای دیگر جواب نمی دهد. پروفایل های شبکه اجتماعی جعلی برای دریافت لینک ها دیگر جواب نمی دهد. فِروم های اسپم و مقالاتی که داری محتوایی با کیفیت پایین و جعلی هستند برای دریافت لینک ها دیگر مفید نیستند . شبکه های لینک خودکار دیگر جواب نمی دهد.

برای شفاف سازی اوضاع: اسپم سازی دیگر جواب نمی دهد.

با این وجود، این مسئله هیچ ربطی به لینک های حقیقی ندارد. لینک های حقیقی مربوط به سایت های خوب  بهترین مواردی هستند که برای رنکینگ تان مفید واقع می شوند.

بافت و محتوای یک لینک بسیار مهم است. لینک هایی که به وب سایت شما اشاره دارند از صفحاتی نشات می گیرند که مرتبط به موضوع وب سایت خودتان است. گوگل سال هاست که این اظهار را داشته است اما حال راجع به این قضیه بسیار جدی رفتار کرده است.

اگر تمامی لینک هایی که به وب سایت تان اشاره دارند شامل دقیقا واژگان کلیدی یکسانی باشند، می توانید مطمئن باشید که این پدیده  فیلتری با لینک های غیر طبیعی را متوقف می کند.

اگر لینک های مربوط به سایت تان شامل واژگان کلیدی باشد که مرتبط به موضوع وب سایت تان هستند، گوگل وب سایت تان را مرتبط با آن موضوع درنظر می گیرد.

گوگل درباره اخبار خوب از این طرف و آنطرف به نفع شما جدی رفتار می کند.

برخی افراد گمان می کنند می توانند با روش مخفی برَند جدید،  الگوریتم گوکل را دور بزنند و فکر می کنند با این کار می توانند سایت خود را با تنها چندین موس کلیک در اولین صفحه  نتایج گوگل بیاورند.این ابزارهای اسپم دیگر کار نمی کند و این احتمال وجود دارد که وب سایت تان درصورت جعلی کردن لینک ها جریمه شود.

لینک هایی که نیازمند مداخله انسان هستند لینک هایی هستند که گوگل در رنکینگ الگوریتم درنظر می گیرد و کیفیت از کمیت بسیارمهم تر است.

لینک هایی با کیفیت بالا بهتراز صدها لینکی هستند که بطور خودکار ایجاد می شوند. پس در پروسه  طراحی سایت به جمع آوری لینک خود بپردازید.

 

 

 

نظرات   

 
+1 #1 تورج امین فر در تاریخ: چهارشنب 09 دی 1394 ، ساعت 05:10 ب ظ
بسیار عالی بود :P
نقل قول
 

ارسال نظر